Știi un copil cu rezultate deosebite școlare și/sau extracurriculare?

Atunci sigur se potrivește profilului copiilor care merg la Predeal între  la tabăra Universtitatis Magicum. Selectăm copii ce vor participa în tabără cu susținerea sponsorilor.

Adună diplomele obținute la activități (diplome cu rezultate scolare, participări la concursuri artistice, olimpiade și altele), însoțește-le de o scrisoare de motivație în care copilul explică de ce își dorește participarea în tabără și trimte-le la adresa de email [email protected] până luni, 3 iulie 2017

Cei selectați vor susține un interviu pe 5 iulie, urmând ca între 8 – 9 iulie să fie testați psihologic, testare susținută de toții copiii care participă în programul Gifted4all by Kleine Schule.

Pot participa copii și adolescenți cu vârste între 6 – 16 ani.

Locurile sunt DOAR pentru copiii care fac parte din familii cu venituri sub 500 lei/membru de familie.